21 شغل خانگی مخصوص مادران مشاغل خانگی و کسب درآمد

آیا دنبال کسب درآمد هستید؟ با مزایا و معایب دورکاری آشنا هستید؟ می‌خواهید در خانه پیش کودک خود باشید؟ شغل‌های زیادی است که مادران می‌توانند در خانه انجام دهند. شغل خانگی به مادر کمک می‌کند هم از کودک خود مراقبت ‌کند و هم‌کسب درآمد داشته باشد. 

ما در اینجا 21 شغل معرفی کرده ایم. برخی موارد، شغل هایی هستند که نیاز به مدرک دانشگاهی ندارند و می‌تواند نقطه شروع شما باشد:

1. مراقبت از کودک

در ابتدا باید مجوز چنین مرکزی را بگیرید. اینکه بتوانید مراقب کودک خودتان باشید و کودک شما دوستان زیادی پیدا کند، فوق‌العاده است.

2. پخش روزنامه

شما به یک وسیله‌ی نقلیه نیاز دارید. این کار صبح‌ها انجام می‌شود. بقیه روز را با کودک خود سپری می‌کنید.

3.فروش مستقیم

نمایش کالا( مثل لباس، وسایل خانگی و...). هیچ تجربه‌ای نیاز ندارد. فروش مستقیم این امکان را به شما می‌دهد که شب‌ها و آخر هفته‌ها کار کنید.

4.ساخت وسایل آموزشی

ساخت فایل‌های دیجیتال برگه‌ها و پوشه‌ها. بستگی به فروشتان دارد. شما می‌توانید وقتی در حال تماشای تلویزیون هستید این بسته‌ها را ارسال کنید.

5.نویسنده/ ویراستار

تولید محتوای آنلاین. بستگی به ناشر دارد. شما نیاز به مدرک خاصی دارید. این کار با دیگر فعالیتهای شما منعطف است. شما می‌توانید درکنار فعالیت بچه‌ها کار کنید.

6.معلم خانگی

کمک به دانش آموزان. در خانه درس بدهید. تدریس خانگی ساعتی حساب می‌شود. در این کار شما نیاز به اثبات صلاحیت خود دارید. زمان خود را تنظیم می‌کنید و هر تعداد دانش‌آموز که بخواهید می‌گیرید.

7.متخصص زیبایی

ارائه‌ی خدمات مو یا ناخن. باید گواهی این کار را داشته باشید.

8. ماساژ درمانگر

برای این کار نیاز به کسب مجوز دارید. می‌توانید مشتریان خود را در زمان مناسب بپذیرید.

9. طراح گرافیک

ارائه‌ی اقلام دیجیتالی مانند دعوت‌نامه، وب‌سایت یا کارت‌ها. شما نیاز به نمونه کار گذشته و سخت‌افزار و نرم‌افزار مناسب دارید. ازآنجاکه طراحی گرافیکی در رایانه شما انجام می‌شود، می‌توانید کار کنید حتی زمانی که بچه‌های شما حضور دارند.

10.خیاط

تعمیر لباس و مواردی ازاین‌دست. در این کار شما به چرخ‌خیاطی و تجهیزات خود نیاز دارید. شما می‌توانید این کار را در اتاق نشیمن انجام دهید. از مزایای استفاده از مدل‌های داخلی برای دوخت لباس و... بهره ببرید.

11.آموزگار موسیقی

آموزش نواختن موسیقی. شما باید در آنچه می‌آموزید تبحر کافی داشته باشید. ازآنجاکه اغلب درس‌ها را در خانه می‌گذرانید، احساسات موسیقی و اخلاق کاری خود را به فرزندانتان نشان دهید.

12.گل‌آرایی

پیرایش و آرایش گل را شروع کنید. این کار نیاز به محل کار مخصوص و فضای خنک مناسبی برای نگهداری گلهاست. این کار یکی دیگر از مشاغل انعطاف‌پذیر برای مادران در خانه است. که به شما اجازه می‌دهد تا زمانی که وقت آزاد دارید کار کنید.

13. اجاره اتاق به دانشجو

اجازه دهید دانشجوی خارجی با شما زندگی کند. فقط کافی است از شناخت پس‌زمینه‌ی او اطمینان حاصل کنید. یکی از اتاق‌های خود را به او اجاره دهید.

14. تبلیغات

در این شغل شما نیاز به یک وسیله نقلیه‌ی سالم دارید.

15.عکاس

نمونه کارهای گذشته را برای جلب مشتریان ارائه دهید. می‌توانید از سوژه‌هایی استفاده کنید که بازندگی شما مطابقت دارد.

16.نظرسنجی

به سؤالات آنلاین پاسخ دهید. هیچ تجربه‌ای نیاز ندارد. زمان و تعداد را شما انتخاب می‌کنید.

17. نقاش

نقاشی نما و داخل خانه‌ها. شما به وسایل نقاشی نیاز دارید. می‌توانید برنامه‌ی  کارتان را با برنامه بچه‌ها هماهنگ کنید.

18. تعمیر مبل و وسایل خانگی

مطمئن شوید ابزار مناسب دارید. پارکینگ خانه‌ی شما محل مناسبی برای این کار است.

19.مربی ورزشی

آموزش تمرینات ورزشی. مجوز این کار را داشته باشید و همچنین فضای مناسبی را تدارک ببینید. زمان خود را تنظیم کنید. هر تعداد که خواستید می‌توانید هنرجو داشته باشید.

20. مربی آموزش مهارت‌های زندگی

بیشتر مشتریان از شما گواهی تحصیلی در رشته‌های روانشناسی، جامعه‌شناسی یا مشاوره انتظار دارند. آنچه بیشتر مادران نمی‌دانند این است که آیا رشته‌ی مشاوره، مربیگری و صنعت خدمات آنلاین بازار کار دارد؟

21. پخت نان و شیرینی

شما می‌توانید برای مجالس شادی و مدارس و... نان و شیرینی و کیک خانگی درست کنید.

 

 

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

ثبت دیدگاه

captcha-image