گرفتن توصیه‌نامه

زمانی که به دنبال یک شغل جدید یا متقاضی ادامه تحصیل هستید، ممکن است در شرایط رقابت قرار بگیرید. بنابراین برای برنده شدن در این رقابت توصیه می‌شود که از یک توصیه‌نامه قوی استفاده کنید. ممکن است افراد برای گرفتن توصیه‌نامه از استاد یا کارفرمای پیشین احساس نگرانی کنند.

گرچه تقاضا برای گرفتن توصیه‌نامه دشوار نیست، اما می‌توانید از این روش برای دریافت توصیه‌نامه‌ای که نیاز دارید استفاده کنید.

فقط تقاضا کنید

بله، ممکن است ساده‌لوحانه به نظر برسد، اما حقیقت این است که تنها راه را برای درخواست توصیه‌نامه این است که از فرد بخواهید این کار را برای شما انجام دهد. بسیاری از افراد برای درخواست توصیه‌نامه، احساس اضطراب می‌کنند؛ آنچه آن‌ها باید بدانند این است که همیشه از اساتید یا کارفرمایان چنین تقاضایی می‌شود. قطعاً شما اولین کسی نیستید که چنین تقاضایی دارد.

به‌جای عذرخواهی مکرر یا حاشیه رفتن، مستقیماً تقاضای خود را مطرح کنید، و هدفتان از دریافت نامه و آخرین‌مهلتی که دارید را بیان کنید. مثلاً بگویید برای دریافت بورسیه تحصیلی نیاز به دو عدد توصیه‌نامه دارم. در صورت امکان یک توصیه‌نامه به من ارائه دهید. من تا تاریخ .... به این نامه نیاز دارم. با تشکر

حتماً مواردی را که باید در توصیه‌نامه باشد را بیان کنید

برای یک توصیه‌نامه کاری یا گواهی رضایت شغلی، از فرد بخواهید که مهارت‌ها و توانایی‌های خاص شما که مربوط به شغل درخواستی می‌شود را در توصیه‌نامه ذکر کند.

از شما متشکرم که موافقت فرمودید توصیه‌نامه‌ای برای من ارسال کنید. لطف بفرمایید نقشی که این‌جانب در شرکت داشتم و اینکه چگونه وبلاگ بنده باعث افزایش بازدید سایت شرکت شد را نیز در توصیه‌نامه ذکر کنید.

آماده‌باشید که خودتان نامه را بنویسید

همه ما امروزه مشغله‌هایی داریم. ممکن است کسی که می‌خواهد برای شما توصیه‌نامه‌ بنویسد فرصتی برای این کار نداشته باشد. در چنین حالتی، ممکن است فرد از شما بخواهند که خودتان نامه را بنویسید و آن‌ها امضا کنند. خودتان می‌توانید چنین پیشنهادی را ارائه دهید. درباره قالب نمونه توصیه‌نامه قبلاً صحبت کردیم.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

ثبت دیدگاه

captcha-image