پنج عادت بد شغلی

در این مقاله پنج عادت بد شغلی که باعث می‌شود در کارتان بد به نظر برسید، بررسی می‌شود. برای مثال، دیر کردن، راه خوبی برای برافروختن خشم رئیس است. این دیر کردن می‌تواند شامل تأخیر در رسیدن به جلسه یا تحویل مجوزها در آخرین لحظات باشد. اما چندین عادت بد شغلی واضح‌تری وجود دارد که در بلندمدت می‌تواند به کار شما آسیب برساند. در اینجا پنج مورد از این عادات بد را بیان می‌کنیم.

پنج عادت بد شغلی

گِله کردن مداوم نزد همکاران

احتمالاً می‌دانید که گِله کردن مداوم پیش رئیس، حرکتی غیرحرفه‌ای است. اما انجام این کار نزد همکاران می‌تواند همان تأثیر را داشته باشد. اگر به‌عنوان فردی ناراضی شناخته شوید، باعث می‌شود که همکارانتان از ترس از اینکه نگرانی شما بر آن‌ها تأثیر بگذارد تمایلی به همکاری با شما در پروژه‌ها نداشته باشند. بنابراین بهتر این است که کمتر شکایت کنید. خوب است تنها مواقعی شاکی باشید که به‌طور مثال از شما بخواهند سه شب متوالی تا دیروقت کارکنید. برای هر مسئله کوچکی شِکوه نکنید.

عدم بازنگری امور

گرچه عادت کردن به یک سری کارها باعث راحتی بیشتر در محل کار می‌شود، اما درعین‌حال باعث می‌شود که جایی برای پیشرفت نداشته باشید. از مدیرتان بخواهید که هرازگاهی بر پروژه‌های نسبتاً جدید کارکنید. این کار باعث می‌شود تصویر خسته‌کننده‌ای از خود در محیط کار ارائه ندهید.

منزوی بودن

خوب است که بتوانید بر اهداف مهم تمرکز کنید و از حواس‌پرتی، که بسیاری از کارکنان اداری با آن روبرو هستند، جلوگیری کنید. اما اگر اشتباه کرده و فردی غیر اجتماعی باشید، می‌تواند مانع شما در برقراری روابط با همکاران شود. به‌جای اینکه همیشه پشت میز خود بنشینید و به لپ‌تاپ خیره شوید، تلاش کنید تا با افراد جدید آشنا شوید. شناخت مناسب افراد، می‌تواند به‌اندازه بازده فردی، به حرفه شما کمک کند.

بازخورد رئیس را جویا نشدن

بسیاری از کارکنان به‌جای اینکه خودشان نظر مدیر را جویا شوند، ترجیح می‌دهند که عقب بنشینند و منتظر باشند که مدیران کار آن‌ها را نقد کنند. اما درواقع، وقتی‌که بازخورد بیشتری دریافت کنید، می‌توانید فرصت‌های بیشتری برای پیشرفت داشته باشید. به‌جای اینکه از شنیدن نظرات رئیس بترسید، از او بخواهید که هر چند وقت یکبار، یک جلس%

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

ثبت دیدگاه

captcha-image