فرم رزومه برای مصاحبه دکتری + نمونه

داوطلبان ورود به مقطع دکتری باید بعد از شرکت در کنکور سراسری، در صورت پذیرش و کسب حدنصاب قبولی، در مصاحبه دکتری شرکت کنند. در روز مصاحبه باید یک رزومه از سوابق علمی خود به همراه داشته باشید.

فرم رزومه‌ای که در روز مصاحبه دکتری به همراه می‌برید «رزومه علمی» نام دارد و باید به زبان انگلیسی نوشته شود. این رزومه تقریباً مشابه رزومه کاری است با این تفاوت که در آن بیشتر تأکید بر ذکر موارد علمی است تا تجارب کاری.

نکاتی برای تهیه رزومه علمی (CV)

ترتیب عناوین در فرم رزومه مصاحبه دکتری یا همان CV قابل‌تغییر است. آن‌ها را بر اساس میزان توانایی خود و میزان اهمیتشان در جایگاهی که می‌خواهید کسب کنید مرتب کنید.

برای مهارت‌ها، دستاوردها و اطلاعات دیگر دسته‌بندی درست کنید.

آیتم‌های هر دسته را بر اساس تاریخ – از جدیدترین به قدیمی‌ترین – مرتب کنید.

بر اساس دارایی‌های خود می‌توانید دسته‌های دیگری به رزومه خود اضافه کنید؛ مثلاً اگر مقالات و کتاب‌های چاپ‌شده دارید یک دسته برای آن ایجاد کنید. اگر اختراع ثبت‌شده دارید یک دسته برای اختراعات ثبت‌شده درست کنید و به همین ترتیب. (چگونه در رزومه علمی به آثار خود اشاره کنیم؟)

از اصطلاحات تخصصی رشته خود استفاده کنید.

در رزومه علمی نباید به حقوق درخواستی، تعداد فرزندان و علایق و سرگرمی‌ها اشاره‌ای بشود.

در مطلب رزومه علمی در مورد تفاوت‌های رزومه کاری و رزومه علمی توضیح داده شده. پیشنهاد می‌شود که حتماً آن مطلب را به‌عنوان تکمیل‌کننده این پست مطالعه کنید.

نکاتی در خصوص فرمت رزومه

در رزومه خود از فونت‌های معمول استفاده کنید.

زیر کلمات خط نکشید (underline)، برای کلمات سایه نگذارید و فقط تیترها را درشت (bold) بنویسید تا تمام توجه فقط به محتوای CV شما معطوف شود.

سایز فونت برای متن انگلیسی باید بین 10 تا 12 باشد.

حاشیه سفید برگه و فاصله بین خطوط باید در سراسر رزومه یکسان باشد.

دسته‌بندی‌هایی را که ایجاد کرده‌اید به‌گونه‌ای در رزومه قرار دهید که به‌راحتی قابل‌مشاهده بوده و جلب‌توجه کنند. فضای سفید کافی در اطراف هر دسته می‌توانید به این امر کمک کند.

نمونه فرم رزومه برای مصاحبه دکتری

یک نمونه فرم رزومه برای مصاحبه دکتری را می‌توانید از لینک زیر دریافت کنید.

قسمت‌های شخصی رزومه – شامل بخش‌های زیر هر تیتر – را پاک کنید و طبق همان فرمت قبلی، اطلاعات شخصی خود را جایگزین کنید.

دانلود نمونه رزومه علمی برای مصاحبه دکتری

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

ثبت دیدگاه

captcha-image