نمونه رزومه برای سفارت آلمان

در این بخش، نمونه رزومه برای سفارت آلمان بررسی می‌شود. اگر موقعیت شغلی خوبی در آلمان پیدا کرده‌اید پس برای دستیابی به آن باید تقاضا دهید. در آلمان، روال کار این است که ابتدا اسناد درخواست خود را از طریق پست یا ایمیل ارسال کنید. درخواست شما باید حاوی اطلاعات و اسناد زیر باشد.

کاورلتر

 در کاورلتر یک تصور اولیه از خود به شرکت می‌دهید. توضیح دهید که چرا به این موقعیت شغلی علاقه‌مند هستید و نقاط قوت خود را بیان کنید. در این نامه، سعی کنید به‌گونه‌ای خود را نشان دهید که از دیگر متقاضیان مجزا شوید.

رزومه کاری

 در Cv یا رزومه کاری، زندگی حرفه‌ای و شخصی خود را توصیف کنید. لازم نیست که Cv به‌صورت کامل نوشته شود: می‌توانید اطلاعات مهم را به‌صورت جدول، فهرست کنید. در آلمان، انتظار می‌رود که متقاضیان عکس خود را در CV وارد کنند.

به‌طورمعمول، در این سی وی‌ها،  ترتیب زمانی دقیق نیاز نیست. بااین‌حال، تازه‌ترین تجربه‌های حرفه‌ای معمولاً در ابتدا قرار می‌گیرد. CV به دسته‌های زیر تقسیم می‌شود:

اطلاعات شخصی

 نام، آدرس، اطلاعات تماس

تجربه حرفه‌ای

 قبلاً  در چه شرکت‌هایی کار کرده‌اید؟ کار شما در آنجا چه بوده است؟ شما باید این اطلاعات را به ترتیب زمانی فهرست کنید. با آخرین تجربه حرفه‌ای خود شروع کنید.

تحصیلات

 در کدام مدارس و دانشگاه‌ها تحصیل کرده‌اید؟ نمرات نهایی خود را بیان کنید. در چه رشته‌ای تحصیل کردید؟ آیا دوره آموزشی حرفه‌ای را گذرانده‌اید؟ آیا در هرگونه دوره‌های آموزشی شرکت کرده‌اید؟ باید این بخش را نیز به ترتیب زمانی، از جدیدترین مدارک آغاز کنید و تحصیلات مدرسه‌تان را در انتهای لیست قرار دهید.

مهارت‌های زبان

 به چه زبان‌هایی صحبت می‌کنید؟ تا چه حد خوب صحبت می‌کنید؟ در آلمان، اصطلاحات زیر اغلب برای توصیف مهارت زبانی استفاده می‌شود: "Muttersprache" یا زبان مادری؛ "verhandlungssicher" یا تسلط در زبان کسب‌وکار (مهارت‌های عالی)؛ "fließend"، به این معنی در حال حاضر به این زبان صحبت می‌کنید (دانش صحیح زبان)؛ و "Grundkenntnisse"، و یا مهارت‌های اساسی (مبتدی). بااین‌حال، بهتر است به استانداردهای چارچوب اروپایی مشترک مرجع برای زبان‌ها (CEFR) مراجعه کنید.

توانایی‌ها و علاقه‌مندی‌های ویژه

 به‌عنوان‌مثال، آیا مهارت‌های کامپیوتری ویژه‌ای دارید که برای این کار حائز اهمیت باشد؟ و سرگرمی‌های شما چیست

گواهینامه‌ها

 درنهایت، مهم‌ترین گواهینامه‌های خود را در تقاضانامه عنوان کنید. به‌عنوان‌مثال، گواهینامه‌های دوره‌های حرفه‌ای، و همچنین مدرک تحصیلی مدرسه و مدرک تحصیلات دانشگاهی. اگر از کارفرمایان قبلی توصیه‌نامه دارید، می‌توانید از آن‌ها نیز استفاده کنید. تنها کپی مدارک را ارسال کنید. این به این دلیل است که اغلب اسناد بازگردانده نمی‌شوند. در صورت درخواست شرکت، کپی تائید شده مدارک را ارسال کنید. مهم: توصیه می‌شود گواهینامه‌های خود را به زبان آلمانی یا انگلیسی ترجمه کنید تا شرکت بتواند متوجه شود که مدارک شما در چه زمینه‌ای است.

نمونه رزومه برای سفارت آلمان

توجه: وب‌سایت Europass اطلاعات مفیدی در مورد طراحی رسمی CV و کاورلتر به شما ارائه می‌دهد. یک نمونه رزومه برای سفارت آلمان را در اینجا مشاهده کنید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

ثبت دیدگاه

captcha-image