قالب نمونه توصیه‌نامه تحصیلی

در بخش قبل، به‌طور کامل درباره اصول نوشتن توصیه‌نامه بحث شد. توصیه‌نامه تحصیلی (Recommendation Letter) که به‌اختصار به آن RL نیز می‌گویند، نامه‌ای است که از طرف استاد دانشگاه، یا استاد راهنما نوشته می‌شود و متقاضی دوره تحصیلی برای پذیرش در فرصت تحصیلی به دانشگاه توصیه می‌شود. توصیه نامه تحصیلی معمولا برای پذیرش در مقطع دکتری مورد نیاز خواهد بود.

دانشجو باید برای اخذ توصیه‌نامه به چند نکته توجه کند

ممکن است فرد مرجعی که می‌خواهید از او توصیه‌نامه دریافت کنید به دلایلی ازجمله کمبود وقت قادر به نوشتن توصیه‌نامه نباشد، بنابراین می‌تواند از این قالب استفاده کنید و نامه آماده را برای امضا به ایشان ارائه دهید. البته بعضی از دانشگاه‌ها، یک فرم توصیه‌نامه معین دارند که استاد مربوطه باید آن را تکمیل کند. همچنین ممکن است دانشگاه مقصد به‌صورت آنلاین با استاد مربوطه مکاتبه کرده و فرمهای لازم را برای تکمیل در اختیار وی قرار دهد. این کار می تواند از طریق ایمیل یا پست انجام گیرد.

قالب توصیه‌نامه تحصیلی

 در این بخش، یک قالب نمونه توصیه‌نامه تحصیلی فارسی، ارائه می‌شود. در بخش بعد، نمونه‌ای از توصیه‌نامه انگلیسی نیز ارائه می‌شود.  

با سلام

بدین‌وسیله تأیید می‌گردد که سرکار خانم/جناب آقای فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی/کارشناسی ارشد از دانشگاه در طول دوران تحصیل خود یکی از دانشجویان بسیار سخت‌کوش، بااستعداد و پرانگیزه گروه بوده‌اند. نامبرده دروسی را نیز با این‌جانب داشته‌اند و در تمامی این دروس جزو دانشجویان شاخص و ممتاز بوده‌اند.

بر این اساس و با توجه به شناختی که این‌جانب از شخصیت اجتماعی و علمی ارزشمند ایشان دارم ایشان را برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری آن دانشگاه معظم و هر دانشگاه تراز اول دیگری قویاً توصیه می‌کنم. تردیدی ندارم که در آینده‌ای نزدیک شاهد شکوفایی استعداد شگرف ایشان در سایه پشتکار، سخت‌کوشی و توکل به خداوند متعال خواهیم بود.

با احترام فراوان
..... (نام استاد)
استاد گروه دانشگاه  ....
شماره تماس
آدرس پست الکترونیک

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

ثبت دیدگاه

captcha-image