دوازده نکته برای افراد جویای کار

ممکن است فرایند جستجوی کار برای افراد جویای کار هفته‌ها و ماه‌ها طول بکشد. به‌علاوه، در شرایط رکود اقتصادی، ممکن است فرایند یافتن کار بیشتر طول بکشد. برای افزایش شانس یافتن شغل، در اینجا 12 نکته‌ که باید از آن اجتناب کنید ارائه می‌شود.  

1. تنها به یک رزومه و کاورلتر اکتفا نکنید

هرچه فرایند جستجوی شغلی طولانی‌تر شود، به رزومه‌های متنوع‌تر و کاورلترهای اختصاصی‌تری نیاز دارید. رزومه و کاورلتر ارسالی باید مهارت‌های شما را با شرایط خاص شغل موردنظر تطبیق دهد.  

2. افراد جویای کار نباید از همه شرکت‌ها انتظار پاسخگویی داشته باشند

اگر شرکت بخواهد شما را استخدام کند، به شما اطلاع خواهند داد. در غیر این صورت، در طولانی‌مدت، انتظار پاسخ از طرف تمامی شرکت‌ها را نداشته باشید.

3.  برای عامل استخدام مزاحمت ایجاد نکنید

فقط یک مرتبه در مورد وضعیت درخواستتان  پرس‌وجو کنید. اگر بگویند که به شما اطلاع خواهند داد، به آن‌ها اعتماد کنید.

4.  منتظر نتایج فوری نباشید

یافتن کار مناسب نیازمند صرف تلاش و زمان زیادی است. حتی زمانی که شرکت تصمیم بگیرد شما بهترین گزینه هستید ممکن است ارائه پیشنهاد کاری چند هفته یا چند ماه طول بکشد.

5. فرصت‌های خود را محدود نکنید

به‌جز در مواردی که فرصت شغلی به میزان قابل‌توجهی از انتظارات شغلی شما پایین‌تر باشد، می‌توانید شغلی که عنوان، دستمزد یا مزایا کمتری دارد را انتخاب کنید. این کار به شما امکان می‌دهد که بتوانید وارد محیط کار شده و سپس توانایی‌های خود را ثابت کرده و شرایط را بهتر کنید. در صورت امکان، در مورد محل کار، انعطاف‌پذیر باشید.

6. دلسرد نشوید

یأس فقط در ذهن شماست. واقعیت این است که هر روزی که به دنبال کار هستید یک روز جدید است. آنچه روز، هفته یا ماه قبل رخ‌داده، گذشته است.  ناامیدی را کنار بگذارید و ادامه دهید.

7. بر روی رد شدن تقاضایتان تمرکز نکنید

رد شدن تقاضا را نوعی اطلاعات تلقی کنید. حداقل می‌دانید که در حال حاضر این شرکت برای شما کار ندارد یا اینکه مجموعه مهارت‌های شما با آن شغل یا شرکت مطابقت ندارد. در صورت امکان، سعی کنید که بفهمید چرا تقاضای شما رد شده است. هر چه بازخورد دقیق‌تری دریافت کنید، تغییرات و بهبود بیشتر شما مشخص می‌شود.  

8.  خودتان را با دیگران مقایسه نکنید

اگر سایر افراد جویای کار که شرایط مشابه شما را دارند، و سریع‌تر از شما کار پیدا می‌کنند، وضعیت خود را با آن‌ها مقایسه نکنید.

9.  تمام پول خود را خرج نکنید

خود و بودجه‌تان مدیریت کنید. برای پرداخت صورتحساب‌ها یک کار موقت یا نیمه‌وقت داشته باشید. سعی کنید کاری در شیفت شب و یا تعطیلات آخر هفته پیدا کنید تا در طول هفته کاری،  بتوانید برای مصاحبه‌های کاری فرصت داشته باشید.

10. شلخته نباشید

در این دوره زمانی که فرد به دنبال کار است، نباید از ظاهر خود غافل شود. با خودتان مهربان باشید و به خود احترام بگذارید.

11. تا زمانی که کار موردنظرتان را پیدا نکردید دست از جستجو برندارید

ازآنجاکه ممکن است مسائل مختلفی اتفاق بیافتد، جستجوی خود را تا زمانی که قرارداد نبسته‌اید یا تاریخ شروع کارتان مشخص نشده است را ادامه دهید.  اغلب، افراد جویای کار زمانی که مصاحبه‌ای دارند، دست از جستجو برمی‌دارند.

12. اضطراب نداشته باشید

اگر رزومه شما نتیجه‌ای نداشته باشد، سعی نکنید که آن را با دروغ یا اغراق پررنگ‌تر جلوه دهید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

ثبت دیدگاه

captcha-image