دانلود فرم خام رزومه کاری فارسی و نکاتی که باید رعایت شوند

در مطالب پیشین نکات زیادی در مورد نحوه نوشتن رزومه کاری فارسی نوشتیم. توضیح دادیم که قالب رزومه باید زیبا و شکیل باشد، چه مواردی باید در رزومه نوشته شود و یک رزومه مدرن چه ویژگی‌هایی دارد. اگر لینک‌های داده‌شده را مطالعه کنید می‌توانید بهترین رزومه کاری فارسی ممکن را تهیه کنید، رزومه‌ای که احتمال دعوت شما به مصاحبه را تا حد زیادی افزایش خواهد داد. چراکه اولین ارتباط شما با کارفرما از طریق ارسال رزومه است. لذا باید به‌قدری گیرا باشد که کارفرما را وادارد تا گوشی تلفن را برداشته و با شما تماس حاصل نماید.

روش‌های برجسته‌سازی رزومه

نوشتن نکات برجسته کاری / علمی / تحصیلی

یکی از نکاتی که به این منظور می‌توانید رعایت کنید، برجسته کردن رزومه‌تان است به‌طوری‌که نظر وی را جلب کرده و در ذهن او باقی بمانید. ازجمله مسائلی که می‌تواند چنین تأثیری داشته باشد یک تجربه کاری منحصربه‌فرد مثل داشتن سابقه همکاری با یک شرکت بسیار معروف یا شرکتی بین‌المللی است. به‌خصوص اگر شما به‌عنوان یکی از مدیران یا کارشناسان ارشد در آن مجموعه کار کرده باشید.

بنابراین برای این مورد لازم نیست کار خاصی انجام دهید. فقط کافی است در یک فرم خام رزومه کاری فارسی، تجارب خاص خود را وارد کنید. اگر مهارت خاصی دارید که کمتر کسی از آن بهره‌مند است و برای کاری که شما جویای آن هستید لازم است، اگر در دانشگاه خاصی تحصیل کرده‌اید که می‌توانید نظر کارفرما را جلب کند، اگر به زبان خاصی مسلط هستید و برای کار شما لازم است، اگر در آزمون آیلتس یا دیگر آزمون‌های بین‌المللی نمره خوبی کسب کرده‌اید، همه را در فرم خام رزومه کاری فارسی - که لینک آن در پایین صفحه آمده - در جای مناسب وارد کنید.

برجسته‌سازی رزومه با قالب و طراحی مناسب

یکی دیگر از نکاتی که می‌تواند در این زمینه کمک‌کننده باشد یک طراحی خاص و زیباست.

ازجمله نکاتی که در طراحی رزومه باید رعایت کنید، ایجاد فضای خالی مناسب در اطراف هر بخش، به‌کارگیری توانایی‌های خود در استفاده از ورد و نشان دادن سلیقه شخصی‌تان است.

-         ایجاد فضای خالی

با ایجاد فضای خالی کافی در اطراف هر بخش می‌توانید مهارت‌ها، تحصیلات و هر یک از قابلیت‌های خود را برجسته‌تر نشان دهید. در ضمن با این کار چشم به‌راحتی در بین خطوط و بخش‌های مختلف حرکت می‌کند و کارفرما یا هر کسی که رزومه شما را بررسی می‌کند می‌تواند با یک نگاه سریع به تمام قابلیت‌های شما پی ببرد. لذا رزومه‌تان خسته‌کننده نیست و خواندن آن آسان خواهد بود.

به نمونه های فرم خام رزومه کاری فارسی انتهای پست نگاه کنید و ببینید چگونه بین اجزای مختلف فضای خالی ایجاد شده است.

-         مهارت کار با ورد

امروزه اکثر مشاغل به کار با کامپیوتر به‌خصوص مجموعه آفیس و از میان آن‌ها به‌خصوص کار با ورد نیاز دارند. وقتی در رزومه خود از فوتر و هدر، قابلیت چسباندن اشکال و تصاویر، کنترل محل قرارگیری خطوط و جداسازی بخش‌های مختلف استفاده کنید درواقع نشان می‌دهید که بر روی کار با ورد مسلط هستید. چنین فردی به احتمال زیاد توانایی‌های زیاد دیگری نیز در خود دارد که ممکن است در مصاحبه آن‌ها را به نمایش بگذارد، لذا ارزش دعوت شدن به مصاحبه را خواهد داشت.

اگر در کار با ورد مهارت ندارید می توانید از فرم های خام رزومه کاری فارسی انتهای صفحه یا رزومه ساز رایگان شریف یار استفاده کنید. از جمله قابلیت های منحصر به فرد این رزومه ساز امکان دانلود و ذخیره سازی رزومه بر روی سیستم است.

-         سلیقه شخصی

هر فردی با هر سلیقه‌ای، ویژگی‌های شخصیتی منحصربه‌فردی دارد که هرکدام از آن‌ها برای شغل خاصی می‌تواند مفید باشد. به‌خصوص افرادی که برای مشاغل هنری رزومه ارسال می‌کنند باید به این نکته توجه مضاعف داشته باشند.

اگر کارفرمای شرکتی که برای آن رزومه ارسال می‌کنید یک متخصص برای بررسی رزومه‌ها استخدام کرده باشد، حتماً ازلحاظ روانشناسی رزومه شما را موردبررسی قرار خواهد داد؛ بنابراین بد نیست که رزومه خود را مطابق با سلیقه خود بسازید؛ اما درعین‌حال در نظر داشته باشید که این رزومه یک رزومه کاری است و نباید در آن از عناصر نامرتبط یا غیررسمی استفاده شود.

ما در اینجا نمونه های مختلف فرم خام رزومه کاری فارسی را برای شما فراهم آورده ایم تا هرکدام را مطابق با سلیقه خود انتخاب نمایید. حتی رزومه سازی شریف یار این قابلیت را دارد که شما بر اساس سلیقه خود قالب آن را انتخاب نمایید.

دانلود فرم خام رزومه کاری فارسی

برای تغییر عکس در هر یک از رزومه‌ها، بر روی عکس رزومه راست کلیک کرده و گزینه change picture را انتخاب کنید. سپس از پنجره بازشده بر روی from a file کلیک کنید و عکس خود را انتخاب نمایید.

 

                    

     دانلود فرم خام رزومه کاری فارسی مدرن. word         دانلود فرم خام رزومه کاری فارسی طوسی. word               دانلود فرم خام رزومه کاری فارسی آبی. word

برای بخش مهارت‌های رزومه طوسی باید بر روی ستون مهارت‌ها که از مهارت اول تا مهارت پنجم نوشته شده دبل کلیک کنید تا در نوار بالای صفحه بخش تنظیمات این قسمت ظاهر شود. سپس بر روی edit data کلیک کرده و به‌جای هر مهارت، عنوان مهارت خود را بنویسید. به‌جای عدد مقابل هر مهارت نیز سطح مهارت خود را به‌صورت درصدی بنویسید.

 

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

ثبت دیدگاه

captcha-image