توصیه‌ای برای کارمندان و افراد جویای کار خانم

اغلب می‌شنویم که افراد بر اساس شایستگی‌هایشان دستمزد می‌گیرند، اما هنوز شاهد هستیم که در برخی شرایط یکسان، مردان بیشتر از زنان حقوق دریافت می‌کنند. در این بخش توصیه‌هایی به کارمندان و افراد جویای کار خانم که به دنبال دستمزد بهتر هستند ارائه می‌شود.

از دلایل پرداخت حقوق کمتر به زنان می‌تواند این باشد که از ابتدا بر مبلغ کم توافق شده است. دیگر اینکه زنان بیشتر درگیر مسائل خانوادگی ازجمله مراقبت از فرزند یا سالمند هستند که می‌تواند منجر به ایجاد فاصله طولانی‌تری بین دو شغل و درنهایت پیشنهاد حقوق کمتر به جویای کار خانم نسبت به مردان می‌شود.  

ترفیع گرفتن یا ترک کردن کار

گاهی اوقات، بهبود وضعیت فرد بستگی به تغییر کارفرما دارد. آیا رشد خود را در شرکت فعلی می‌بینید، تا به یک فرصت بهتر برسید یا اینکه بهترین کار را تغییر شغل می‌دانید. در این صورت، باید پرونده حرفه‌ای خود را بررسی کنید. به یاد داشته باشید رزومه و کاورلتر مناسب راهی ایده آل برای جلب‌توجه کارفرمایان به دستاوردها و توانایی‌های شما است. افراد جویای کار خانم می‌توانند از کاورلتر به‌عنوان فرصتی برای بیان همه خواسته‌هایشان به کارفرمایان آتی استفاده کنند. بدین گونه می‌توانند شغل رؤیایی خود را به دست آورند.

تصویر مثبت، تأثیر مثبت

اگر قصد دارید که با کارفرمای کنونی خود، کارتان را ادامه دهید، به دنبال فرصتی برای تحت تأثیر قرار دادن اآنها باشید. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید تلاش خود را بیشتر کنید تا همه ویژگی‌های نرم‌افزاری که شرکت با آن کار می‌کند را یاد بگیرید. همچنین به دنبال راه‌هایی برای افزایش مشارکت شرکت در رسانه‌های اجتماعی باشید. افزایش اعتبار شرکت راهی است که موقعیت شما را بهبود می‌بخشد و سرپرست شما مطمئناً تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

ارتقاء تحصیلات

هنگامی‌که بخواهید توجه مافوق خود را جلب کنید، باید فراتر از انتظارات کارفرما عمل کنید. این کار می‌تواند تأثیر زیادی در موفقیت شما داشته باشد. با توجه به این امر، ادامه تحصیل گاهی اوقات تنها چیزی است که حرفه شما به آن نیاز دارد. ایده دیگر این است که برای نشان دادن جدیت خود برای پیشرفت در کار، در دوره‌هایی شرکت کنید و گواهینامه دریافت کرده یا یک مهارت پیشرفته‌تر را یاد بگیرید که به‌طور مستقیم به سود شرکت شما باشد.

قدرت متقاعدسازی

شاید به این نتیجه رسیدید که کمتر از حقتان به شما دستمزد پرداخت می‌شود و می‌خواهید در مورد این وضعیت با بخش مربوطه صحبت کنید. معمولاً روند مصاحبه و یا بازخوانی شرایط با کارفرمای فعلی می‌تواند یک چالش برای افراد باشد. آمادگی قبلی می‌تواند اعتمادبه‌نفس و همچنین قدرت چانه‌زنی شما را افزایش دهد. مهارت‌ها، تحصیلات و توانایی‌های خود را مرور کنید و برای گفتگو در مورد آنچه انجام می‌دهید و میزان حقوق فعلی خود، همچنین مسئولیت‌های دیگری که آمادگی پذیرشش را دارید، آماده‌باشید. شاید کارهایی باشد که افراد کمتر واجد شرایط بتوانند انجام دهند، بنابراین می‌توانید تمام توان خود را برای انجام کارهای پیچیده‌تر صرف کنید. خارج از جعبه فکر کنید و با آمادگی به نکاتی اشاره‌کنید که در آن دست‌کم گرفته‌شده‌اید و یا دستمزد کمی به شما پرداخت‌شده است.

بدانید که درآمد منعکس‌کننده ارزش شما نیست، اما با چند استراتژی هوشمندانه، می‌توانید آنچه که شایستگی‌اش رادارید افزایش دهید. ارزیابی کنید که آیا زمانِ تغییر است یا خیر، و اگر چنین است، این تغییر را انجام دهید.

هنوز دیدگاهی ثبت نشده است

ثبت دیدگاه

captcha-image